Paylaşımlı hosting adı da kullanılmaktadır, bu tür sistemlerde yegâne bir anonsör üzerinde, sunucunun izole bant vâsiliği ve fiziki gücüne gereğince bir araba nüshada hosting çitndırılabilir, güfte gelimi averaj bir nesil elektronik beyinından oluşturulacak bir anonsör 100 pare linux hosting çitndırılabilirken markalı ve anonsör olarak üretilmiş özel makinalarda sitelerin ölçün ve faziletli yoğunluklu olmadığını düşünürsek 1000’den bir araba hosting hesabı açılabilir.

Co-Location / Sunucu Bulundurma
Bu hizmette hizmeti anonsör izole bant vâsiliği ya da yoğunluk, şayet varsa yalıtım ücreti şayet dileme ediliyorsa kurulum ücreti olarak temin edersiniz, kurulacak yazılım ve lisansların da ücretleri anlaşmaya rabıtalı olarak sizin katlamanız müstelzim ücretlerdir, bunun haricinde fiziki olarak sunucuyu çdüzenışır durumda veri centera teslim geçirmek durumundasınız.

Reseller / Bayi
Shared hosting / Müştereken sunucularda da bu bakım sunulabilir, kökeninden almış olduğunız hosting paketi bayi paketi ya da reseller adı altında bulunmakta ve fevkda yazdığımız paylaşımlı hosting sunucularında kullanılmaktadır, burada yegâne üstelik size ilişik bir limit dahilinde bir den bir araba hosting hesabını kendi panelinizden kendi kendinize hevesliabilmenizdir.

Dedicated Hosting / Kiralık Sunucu
Bu hizmette dileme ettiğiniz anonsör anlaşmanıza rabıtalı olarak sizin adınıza temin edilir, bazı firmalar bu hizmetin anlaşmasını akit bitiminde sunucunun size ilişik olacağı tahüdünü verebilirler, olağan şartlarda fiziki makinanın averaj maliyetini ve buna rabıtalı olarak izole bant vâsiliği ve yalıtım ücretini ayrıca ödersiniz.

Virtual Dedicated Hosting / Hayalî Kiralık Sunucu
Bu hizmette dileme ettiğiniz anonsör anlaşmanıza rabıtalı olarak sizin adınıza fiziki bir anonsör üzerinden pınar paylaşımı yöntemi ile sağlamlanmaktadır. Burada kullanacağınız pınar CPU, RAM ve HDD olarak size berlitilmekte ve fiziki anonsör üzerinden size ayrılmaktadır.

hosting

sanal sunucu

reseller

tema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir