Fakat hesabınıza sakır sakır giriş yaratıcı ve uyma fail biriyseniz, örneğin 2 zaman önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çaldatmaındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir muayene de arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma fail yakınlarımızdan muayene katkısızlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere uyma etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas umumiyetle kullanıcı adınızı değteamültirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun kafalıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Tetik bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde alan yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Uymaçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat umumiyetle Instagram irtibatsı istediği dâhilin şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi çkabul etmek dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, uymaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişuz farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Kesinlikle Son Alınır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen eşhas dâhilin ne günah ki çok okkalı usul bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok okkalı payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diye esasen diğer kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi değteamültirin ve elden ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram aritmetik şifreniz değteamültiğinde veya kullanıcı adınız değteamültiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değteamültirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değteamültirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değteamültiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” ya da bazı “değteamülikliği geçmiş aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız fakat umumiyetle saldırganlar elektronik posta adresini değteamültirdiği dâhilin sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “güvenlik kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir