Astroloji, kuzey haritası üzerinde felek cisimlerini inceleyerek, insanoğluın kişiliklerini, evetşamlarını, problemlerını, ferlü ve yufka yanlarını analiz etme bilimidir. Bu analizler burç yorumları olarak adlandırılır. Astrologlar, doğduğumuz anın, gökyüzü hareketleriyle olan birliksının dirlikımız üzerinde tesirleri evetğuna imanırlar.

Astrolojide kullanılan asıl ögeler veladet haritası, gezegenler, burçlar, evler ve açılar olarak sayılabilir. Veladet haritası, doğduğumuz anın gökyüzü hareketlerine bakılırsa oluşturulan bir haritadır. Gezegenlerin hareketleri, burçlarda yerleşimleri, evlerdeki yerleşimleri ve açıları, veladet haritasındaki ferdin kişiliği, dirlikı, problemlerı, ferlü ve yufka yönleri karşı marifet verir.

Gezegen Fehvaı Tesirleri
Merkür Zeka, komünikasyon, yolculuk, iş dirlikı Merkür etkisi altında olan zevat, çokbilmiş ve hızlı düşünen, komünikasyon becerileri ferlü ve iş dirlikında başarılı olma eğilimindedirler.
Venus Aşk, güzellik, sanat, vakıf Venus etkisi altında olan zevat, aşka, güzelliklere, sanata ve paraya önem verirler.
Mars Erke, yürek, saldırganlık Mars etkisi altında olan zevat, enerjik, keleş ve saldırgan olabilirler.

Burçlar, astrolojide kullanılan önemli bir öğedir. Burçlar, kuzey haritasında gezegenlerin yerleştiği alanları belirler ve kişinin karakteristik özelliklerini yansıtır. Ateş burçları Koç, Aslan ve Yay; tarla burçları Boğa, Kelleak ve Oğlak; âlem burçları İkizler, Terazi ve Kova ve deniz burçları Yengeç, Akrep ve Balık olarak belirlenir.

 • Ulaş Utku Bozdoğan: Türkiye’nin önde gelen astrologlarından biridir. Kendisi astroloji eğitimi vererek, danışmanlık hizmetleri sunarak ve iletişim araçları kasılmalarında programlara berklarak astrolojinin yaygınlaşmasına katkı esenlamaktadır.
 • Burç yorumları: Astrologlar, burçlara bakılırsa haftalık, mahiye ve almanak yorumlar yaparlar. Bu yorumlar kişinin kontralaşabileceği problemlerı, başarılacak konuları ve daha biraşırı konuyu kapsar.

Astrolojinin doğruluğu evet da falsolulığı karşı farklı tartışmalar binalsa da, uzun senelerdir insanoğluın hayatlarında önemli bir bucak tuttuğu bir gerçektir. Astroloji, insanoğluın hayatlarına veçhe tesviye, kendilerini daha elleme aşinalık ve fehim yolunda kullanılabilecek bir pusattır.

Astrolojide şans Haritası Analizi Kesinlikle Gestaltlır?

Astrolojide şans Haritası Analizi Kesinlikle Gestaltlır?

Astroloji, burçlar ve gezegenler karşı marifet sahibi olan biraşırı kişi astrolojik haritaların analiz edilmesi gerektiğine imanır. Fakat, bu analizleri olmak zorlamasız bir iş değildir ve hevesli bir astrolog olmadan görüntülemek olası değildir.

Bir kuzey haritası analizi, veladet anında gezegenlerin ve burçların konumunun kaydedildiği bir haritanın çıavratlmasını muhtevaerir. Bu harita, veladet anında gökyüzünde bulunan burçların ve gezegenlerin ilişkileri karşı marifet verir.

 • Bir kuzey haritası analizi olmak muhtevain öncelikle veladet tarihini, veladet saati ve veladet yeri bilgilerine sahip olmalkaloriız.
 • Bu bilgilerle bir astrolog, kuzey haritanızı hazırlayacak ve analiz edecek.
 • Analiz esnasında, gezegenlerin burçlarla olan ilişkileri ve evlerdeki konumları incelenecek.

Astrolojik bir haritaya sahip geçmek, geleceğinize dair ipuçları sunabilir. Fakat, unutmayın ki harita sadece bir şekil gösterici olabilir ve bütün hayatınızın kaderini belirlemesi olası değildir. Bu nedenle, kuzey haritası analizleri binalırken her dem eleştiri bir perspektif ile yaklaşılması önemlidir.

Burçlar Ve Elementler: Ateş, Kara, Esinti, Kez

Burçlar ve elementleri her insanın tasa etmiş olduğu bir konudur. Sermaye astroloji evetğunda, burçların elementleri önemlidir. Ateş, tarla, âlem ve deniz burçların dört ana elementidir. Astroloji, burçlar ve elementler arasındaki ilişkileri açıkladığı gibi, şahsiyet özellikleri, tercihleri ve hedefleri de ele düzenır.

Ateş Burçları

Ateş burçları Koç, Aslan ve Yay’dır. Ateş burçları savaşım, enerji ve hareketle ilgilidir. Bu zevat, sorunlerini hızlı bir şekilde halletmekten maskaralanırlar ve aktif bir dirim tarzını yeğleme ederler. Hatta liderlik özellikleri ile tanınırlar ve keleş ve girizgâhimci kişilikleri vardır.

 • Burçlar: Koç, Aslan, Yay
 • Nitelik: Kırmızı
 • Uzuv: Ateş

Kara Burçları

Kara burçları Boğa, Kelleak ve Oğlak’tır. Kara burçları durağan ve dengelidır. Teamül ve gerçekçi yaklaşımlarıyla tanınırlar. Hatta güvende ve istikrarlı hissetmeyi severler ve maddi varlıklara önem verirler.

 • Burçlar: Boğa, Kelleak, Oğlak
 • Nitelik: Kahverengi
 • Uzuv: Kara

Esinti Burçları

Esinti burçları İkizler, Terazi ve Kova’dır. Esinti burçları zekidir ve komünikasyon kurmayı severler. Yaratıcı ve uyumlu oldukları kadar keleş ve özgürdürler. Hatta toplumda bir takas yaratma arzusuna sahiptirler.

 • Burçlar: İkizler, Terazi, Kova
 • Nitelik: Mai
 • Uzuv: Esinti

Kez Burçları

Kez burçları Yengeç, Akrep, Balık’tır. Kez burçları romanesk ve hassastır. Empatik ve romantiktirler ve hassasiyetlerine ölçü verirler. Hatta yaratıcı ve rüya gücü faziletli bir kişiliğe sahiptirler.

 • Burçlar: Yengeç, Akrep, Balık
 • Nitelik: Yeşil
 • Uzuv: Kez

Burçlar ve elementleri, astroloji ve gezegenler ile omuz omuza, kişinin karakteri karşı biraşırı şey söyler. Astrolog Ulaş Utku Bozdoğan’a bakılırsa, burçlar bir kişinin doğumunda sahip evetğu enerjileri simgeleme fiyat ve yevmi hayatta kontralaşılan zorlukları ele almaya yardımcı evet.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir